10 października 2019 |

ZACZYNASZ STUDIA? JEDZ RYBY JUŻ TERAZ, BY PRZYGOTOWAĆ SWÓJ MÓZG DO SESJI

Zastanawiasz się, jak wspomóc swój mózg w przyswajaniu wiedzy? Odpowiednią dietą! Jedz ryby Graal bogate w kwasy omega-3 już teraz i przejdź gładko przez egzaminy.

Czy wiesz, że to, co jesz, może korzystnie wpływać na pracę twojego mózgu? Jednymi z najważniejszych produktów niezbędnych dla efektywnej pracy komórek nerwowych są zdrowe tłuszcze zawierające kwasy omega-3. Najwięcej znajdziesz ich w rybach. Chcesz mieć wartościowe składniki zawsze pod ręką? Sięgnij po ryby Graal w różnych zalewach, przyprawione twoimi ulubionymi przyprawami!

Mózg a zdrowe tłuszcze – jak to działa?

Eksperci tłumaczą, że system nerwowy człowieka jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Mimo ich licznej obecności w układzie nerwowym niektóre z nich (…) nie mogą być efektywnie syntetyzowane (…) w organizmie człowieka (…) i muszą być dostarczane z pożywieniem. [1] Co to oznacza w praktyce? Mózg składa się z wody, tłuszczów, białek i składników mineralnych. Co ciekawe, tłuszcze to aż 60% mózgu! Trzeba dostarczać je z dietą, ponieważ mózg nie jest w stanie ich samodzielnie magazynować. Ważne jednak, by wybierać zdrowe tłuszcze takie jak te zawarte w rybach. Dzięki temu wzmacniasz mózg i poprawiasz jego wydajność – nie tylko podczas sesji.

Ucz się efektywnie

Nieważne, czy twoją domeną jest systematyczna nauka, czy wiedzę przyswajasz dopiero przed egzaminami – sesja to gorący czas, w którym warto wspierać mózg, by jak najlepiej wykorzystywać jego potencjał. Jak? Odpowiednio komponując swoje menu i włączając do niego ryby Graal. Czy wiesz, że naukowcy znaleźli związek pomiędzy wzbogaceniem diety o wielonienasycone kwasy tłuszczowe, a poprawą wyników w nauce, efektywności oraz tempa czytania.[2] Kwasy omega-3 zawarte w rybach zwiększają również koncentrację i korzystnie wpływają na pamięć. Co więcej, dbają o pozytywny nastrój, który z pewnością przyda ci się, gdy poczujesz przytłoczenie nauką.

Intensywna nauka przed sesją? Zadbaj o oczy!

Przyswajanie dużej ilości wiedzy to przede wszystkim czytanie. Bez względu na to, czy przeglądasz odręczne notatki w papierowej formie, czy uczysz się z elektronicznych pomocy naukowych, zadbaj o swój wzrok. Zarówno systematyczna nauka, jak i intensywne wkuwanie przed sesją potrafi obciążać i męczyć oczy. Aby o nie zadbać, również pomocne jest spożywanie ryb. Wykazano, że spożywanie tłuszczów rybnych może być pomocne także w redukcji objawów zespołu suchego oka, wieloczynnikowej choroby wynikającej z nieprawidłowego składu lub niewystarczającej ilości filmu łzowego.[3] Jak widzisz, kwasy omega-3 zawarte w rybach to wiele realnych korzyści dla twojego organizmu!

Jak naturalnie wspomagać pracę mózgu?

Jeśli chodzi o dietę, skutecznym sposobem na dbanie o mózg jest spożywanie odpowiedniej ilości produktów bogatych w kwasy omega-3 i omega-6. Gdzie ich szukać? To przede wszystkim ryby, a także orzechy, oleje roślinne i nasiona. Zanim zasiądziesz do nauki, postaw obok notatek miseczkę z orzechami, pestkami dyni i słonecznika, które będziesz chrupać podczas przyswajania wiedzy. Koniecznie zadbaj też o przerwy ─ mózg potrzebuje czasu, by odpocząć i przygotować się na nową porcję danych. Zamiast godzinami tkwić nad notatkami lub książkami, przejdź się na krótki spacer lub wykonaj kilka prostych domowych czynności. Podczas pauzy w nauce do egzaminów przygotuj sobie zdrowy posiłek na bazie ryby. Szybkie danie bez wysiłku? Kanapki z pyszną pastą rybną bogatą w kwasy omega-3! Sięgnij po ulubioną rybę Graal, na przykład Sardynki w oleju roślinnym. To podwójna korzyść: oprócz ryby również olej zawiera cenne kwasy omega-3 i omega-6. Odcedź rybę i rozdrobnij zawartość puszki, posiekaj ogórka kiszonego i cebulę, całość przypraw świeżo zmielonym pieprzem, kilkoma kroplami soku z cytryny i wymieszaj. Gotową pastę rozsmaruj na pełnoziarnistym pieczywie lub chrupiących grzankach. Takie danie doda ci energii i pobudzi mózg do działania!

Wiesz już, że twój mózg potrzebuje zdrowych tłuszczów zawartych w rybach, by być w dobrej kondycji. Bez względu na to, czy już teraz intensywnie się uczysz, czy perspektywa sesji dopiero przed tobą, włącz do swojego menu ryby Graal pełne wartościowych składników!

[1]  Pawełczyk A., Pawełczyk T., Rabe-Jabłońska J. „Egzogenne wielonienasycone kwasy tłuszczowe mogą poprawiać sprawność wybranych funkcji poznawczych” [w:] „Psychiatria i Psychologia Kliniczna”
[2]  Materiały kampanii „ Poznaj się na tłuszczach” pod patronatem Instytutu Żywności I Żywienia oraz WUM Zakładu Medycy Społecznej i Zdrowia Publicznego. Źródło: https://poznajsienatluszczach.pl/2017/10/03/pamiec-koncentracja-tluszcze/ (data dostępu: 16.08.2019 r.)

Cofnij

Pozostałe aktualności

12 września 2024

Wygrana w plebiscycie na najlepszy produkt MSC 2024!

Z ogromnym zaszczytem, informujemy, iż nasz produkt Graal Tuńczyk w sosie własnym 170g zdobył nagrodę MSC Awards Poland 2024 dla najlepszego produktu MSC 2024! Dziękujemy za ten wyraz docenienia naszych wysiłków na rzecz promocji zrównoważonego rybołówstwa. Nagroda MSC Awards Poland 2024 dla najlepszego produktu MSC 2024 potwierdza, iż warto nieustannie wspierać i kształtować codzienne, odpowiedzialne wybory […]

czytaj więcej

5 lipca 2024

Plebiscyt MSC 2024 – zagłosuj na naszego tuńczyka!

Plebiscyt na najlepszy produkt MSC 2024 ruszył, a nasz pakt z Oceanem nieustannie trwa! Dokonaj odpowiedzialnego wyboru i głosuj na tuńczyka MSC Graal 🐟 To najlepszy wybór i krok w lepszą przyszłość dla oceanów i nas wszystkich! Zapraszamy Was serdecznie do głosowania, plebiscyt trwa aż do 12 sierpnia. Dodatkowo w plebiscycie można wygrać wspaniałe nagrody, […]

czytaj więcej

7 czerwca 2024

Konkurs Dzień Oceanów z Graalem

Świętuj Światowy Dzień Oceanów z Graalem! Weź udział w konkursie wygraj wspaniałe nagrody, w tym deskę SUP PRO! Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: jak Tuńczyk obchodziłby Światowy Dzień Oceanów? Szczegóły znajdziesz pod postem konkursowym naszym Facebooku.   Zobacz regulamin: Regulamin konkursu „Światowy Dzień Oceanów z Graalem” § 1 Zasady ogólne 1. Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”) […]

czytaj więcej