7 maja 2019 |

Twoje dziecko nie chce jeść ryb? Oto 4 sposoby, by to zmienić

Dzieci mają jednak swoje preferencje kulinarne i do konkretnych dań oraz składników przekonuje je przede wszystkim smak. Sprawdź, jak przekonać dziecko, że ryba to fantastyczny posiłek!

Po pierwsze: zaangażuj dziecko we wspólne przygotowanie posiłków

Nawet niejadek spojrzy na rybne danie przychylniej, gdy zaangażujesz go w proces przygotowania posiłku. Przyrządzanie przekąski może być fantastyczną zabawą i sposobem na wspólne spędzenie czasu. Maluch pomoże ci w połączeniu składników i doprawieniu jedzenia, a starsze dziecko przygotuje i posieka dodatki do ryby.

Po drugie:  wybieraj ryby Graal i zapomnij o ościach

Jeśli chodzi o jedzenie ryb, wiele dzieci najchętniej sięga po paluszki rybne. Powód: nie zawierają ości i są łatwe do zjedzenia. Te cechy mają również ryby z puszki. Są one poddawane parowaniu w wysokiej, bo aż 100-stopniowej temperaturze, co powoduje, że ryba staje się miękka, delikatna, a ości są niewyczuwalne podczas jedzenia. Wybierając ryby z puszki Graal, łatwo przygotujesz z dzieckiem pyszne pasty na chleb. To świetny sposób na przełamanie kanapkowej rutyny! By gotowanie było frajdą, postaw na produkty, które dziecko lubi. Pasty rybne mają pod tym względem naprawdę duży potencjał, a rybę z puszki można połączyć z niemal każdym składnikiem.

Po trzecie: zadbaj o atrakcyjny wygląd dań

Nie jest tajemnicą, że jedzenie smakuje lepiej, gdy wygląda atrakcyjnie. Na ten aspekt zwraca uwagę Dorota Zawadzka w materiale dla MamaDu[1]. Psycholożka podkreśla, że jedzenie musi ładnie wyglądać i być kolorowe. Nie musimy robić samochodzików i okręcików czy namawiać dziecko, by zjadło misia. Proste udekorowanie kanapki wystarczy, by danie wyglądało apetycznie lub po prostu zabawnie i zachęcająco.

Po czwarte: daj dziecku wybór

Mariola Kurczyńska, doradca rodzicielski, zachęca z kolei: postaraj się, żeby jedzenie nie było monotonne. Dołóż starań, żeby na talerzu pojawiały się różne smaki, konsystencje i potrawy[2]. To ważne, by pokazać szczególnie najmłodszym dzieciom, że danie składa się z poszczególnych produktów. Dzięki temu maluch wyrobi sobie własną opinię o smakach i będzie ich bardziej świadomy. Pozwól dziecku samemu posmakować, co jest dla niego lepsze, przyjemniejsze i bardziej sycące – radzi Kurczyńska.

[1]Problemy z jedzeniem – NA KŁOPOTY ZAWADZKA odc.#1 [MamaDu.pl], źródło: https://www.youtube.com/watch?v=aE2lMGc4IvM (data dostępu: 10.04.2019 r.)

[2]Doradca Rodzicielski Mariola Kurczyńska https://www.youtube.com/watch?v=kuiaYXH0rls (data dostępu: 10.04.2019 r.)

Cofnij

Pozostałe aktualności

3 marca 2023

Test smaku – FAQ

TEST SMAKU KONSERW Z SOSEM POMIDOROWYM – CZĘSTE PYTANIA Co testowaliśmy? W teście wzięły udział 2 rodzaje ryb: Filet z makreli w sosie pomidorowym Szprot w sosie pomidorowym Kto realizował badanie? ABR SESTA Market Research and Consulting dla Graal SA Jakie techniki zostały zastosowane? Technika badawcza: CAPI, badanie odbyło w central location z użyciem kwestionariusza […]

czytaj więcej

1 marca 2023

Loteria Graal 2023 – dołącz i wygraj!

Wygraj 50 000zł lub 10 000zł nagrody tygodniowej. Kup 2 dowolne produkty Graal, zachowaj dowód zakupu i zarejestruj w formularzu na stronie loteryjne! Dołącz TU  *Szczegóły i regulamin na promocja.graal.pl oraz na stronie organizatora smolar.pl *Promocja trwa od 28/02 do 08/04/2023  

czytaj więcej

6 lutego 2023

Zielona rewolucja z Graal!

Zielona rewolucja z Graal trwa, kolejne „zielone produkty” w portfolio Graal to sałatki na bazie warzyw pełnych superfoods, a głównym bohaterem jest tofu. Skosztuj pierwszego takiego produktu na rynku! ➡️ Misa warzyw z tofu, komosą ryżową, batatami i pestkami dyni ➡️ Misa warzyw z tofu, kaszą jęczmienną, szpinakiem i nasionami konopi  

czytaj więcej