7 May 2019 |

Twoje dziecko nie chce jeść ryb? Oto 4 sposoby, by to zmienić

Dzieci mają jednak swoje preferencje kulinarne i do konkretnych dań oraz składników przekonuje je przede wszystkim smak. Sprawdź, jak przekonać dziecko, że ryba to fantastyczny posiłek!

Po pierwsze: zaangażuj dziecko we wspólne przygotowanie posiłków

Nawet niejadek spojrzy na rybne danie przychylniej, gdy zaangażujesz go w proces przygotowania posiłku. Przyrządzanie przekąski może być fantastyczną zabawą i sposobem na wspólne spędzenie czasu. Maluch pomoże ci w połączeniu składników i doprawieniu jedzenia, a starsze dziecko przygotuje i posieka dodatki do ryby.

Po drugie:  wybieraj ryby Graal i zapomnij o ościach

Jeśli chodzi o jedzenie ryb, wiele dzieci najchętniej sięga po paluszki rybne. Powód: nie zawierają ości i są łatwe do zjedzenia. Te cechy mają również ryby z puszki. Są one poddawane parowaniu w wysokiej, bo aż 100-stopniowej temperaturze, co powoduje, że ryba staje się miękka, delikatna, a ości są niewyczuwalne podczas jedzenia. Wybierając ryby z puszki Graal, łatwo przygotujesz z dzieckiem pyszne pasty na chleb. To świetny sposób na przełamanie kanapkowej rutyny! By gotowanie było frajdą, postaw na produkty, które dziecko lubi. Pasty rybne mają pod tym względem naprawdę duży potencjał, a rybę z puszki można połączyć z niemal każdym składnikiem.

Po trzecie: zadbaj o atrakcyjny wygląd dań

Nie jest tajemnicą, że jedzenie smakuje lepiej, gdy wygląda atrakcyjnie. Na ten aspekt zwraca uwagę Dorota Zawadzka w materiale dla MamaDu[1]. Psycholożka podkreśla, że jedzenie musi ładnie wyglądać i być kolorowe. Nie musimy robić samochodzików i okręcików czy namawiać dziecko, by zjadło misia. Proste udekorowanie kanapki wystarczy, by danie wyglądało apetycznie lub po prostu zabawnie i zachęcająco.

Po czwarte: daj dziecku wybór

Mariola Kurczyńska, doradca rodzicielski, zachęca z kolei: postaraj się, żeby jedzenie nie było monotonne. Dołóż starań, żeby na talerzu pojawiały się różne smaki, konsystencje i potrawy[2]. To ważne, by pokazać szczególnie najmłodszym dzieciom, że danie składa się z poszczególnych produktów. Dzięki temu maluch wyrobi sobie własną opinię o smakach i będzie ich bardziej świadomy. Pozwól dziecku samemu posmakować, co jest dla niego lepsze, przyjemniejsze i bardziej sycące – radzi Kurczyńska.

[1]Problemy z jedzeniem – NA KŁOPOTY ZAWADZKA odc.#1 [MamaDu.pl], źródło: https://www.youtube.com/watch?v=aE2lMGc4IvM (data dostępu: 10.04.2019 r.)

[2]Doradca Rodzicielski Mariola Kurczyńska https://www.youtube.com/watch?v=kuiaYXH0rls (data dostępu: 10.04.2019 r.)

Cofnij

More news

14 September 2020

Graal w Rytmie Nagród!

Kup dowolne produkty Graal za min. 10 zł i zachowaj paragon.

read more

3 September 2020

Comfort food – zdrowe jedzenie na poprawę nastroju z Graal

Comfort food to jedzenie inspirowane wspomnieniami. Przywołuje wyjątkowe chwile i osoby, poprawia nastrój i dodaje energii. Czy comfort food może być zdrowe? Graal udowadnia, że tak!

read more

12 August 2020

Szukaj ryb w wodnej zalewie

Bo rybka lubi pływać. I niekoniecznie w tłustej śmietanie czy oleju albo bardzo popularnym sosie pomidorowym. Ryby w wodnej zalewie, które pojawiły się w nowej linii produktów Graal, są zdrowsze i dają  większe możliwości eksperymentowania w kuchni. 

read more