29 lipca 2019 |

Zdrowe, lekkostrawne mięso, bez chemii? Jedz ryby w puszce!

Ryby w puszce bez konserwantów – w czym tkwi sekret?

Najczęściej zdrowe jedzenie kojarzy się z tym, które szybko traci ważność ze względu na krótkoterminową świeżość. Nie zawsze tak jednak jest. Czy wiesz na przykład, czemu ryba z puszki zawdzięcza długi termin przydatności? Być może pierwsze, co przyszło ci do głowy, to konserwanty. Prawda jest jednak inna. Ryby w puszce nie potrzebują ich ze względu na sposób obróbki termicznej. Specjalnie opracowany proces sterylizacji w wysokiej temperaturze, a także szczelne, hermetyczne zamknięcie sprawiają, że ryba długo zachowuje świeżość.  Sekretem jest także to, że podczas produkcji puszek rybnych Graal wykorzystuje się podwyższone ciśnienie. Efekt: zdrowe jedzenie bez konserwantów i zbędnej chemii.

Pobudź trawienie!

Wiesz już, że ryby w puszce nie zawierają konserwantów. Po prostu ich nie potrzebują. Puszka rybna jest sposobem przechowywania żywności samym w sobie. Na tym jednak nie koniec pozytywów ryby z puszki. Jeśli chcesz pobudzić trawienie, znajdziesz sprzymierzeńców wśród tłustych ryb, takich jak łosoś, sardynki czy makrela. Są znakomitym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3: EPA czy DHA. Kwasy te odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu jelit. Nawilżają układ pokarmowy i sprawiają, że trawienie przebiega sprawniej. Mogą też zmniejszać stany zapalne i wzmacniać ścianki jelit. Takie działanie chroni z kolei przed występowaniem chorób układu trawiennego[1]. Masz ochotę sama przetestować, jak ryby wpływają na układ trawienny? Sięgnij na przykład po Sardynki w oleju roślinnym lub Filety z makreli w sosie musztardowym z chrzanem Graal.

Dbasz o linię? Jedz ryby w wodnej zalewie!

Chcesz zgubić kilka kilogramów? A może zależy ci na utrzymaniu obecnej wagi? Jeśli dbasz o linię, sięgaj po ryby w wodnej zalewie lub te w lekkich sosach. Jeśli chodzi o ryby w oleju, pamiętaj natomiast, że choć zawierają nieco więcej kilokalorii, dostarczają ci także przyjazny dla twojego serca tłuszcz. Mowa o olejach roślinnych, które również zawierają cenne kwasy tłuszczowe. Czy wiesz, że jedzenie ryb ogranicza łaknienie? Ze względu na zawartość białka w rybie długo towarzyszy ci uczucie sytości. Chcesz się o tym przekonać? Dobrym pomysłem jest Tuńczyk w sosie własnym Graal.

Ryby z puszki to dobry wybór, gdy zależy ci na zdrowej i lekkostrawnej diecie. Wśród propozycji Graal znajdziesz ryby w wodnej zalewie, oleju, a także różnorodnych sosach oraz wzbogacone rozmaitymi przyprawami takimi jak pieprz czy ostra papryka. Bez trudu wybierzesz więc te, które najlepiej pasują do twojej diety i sposobu na życie!

[1]  Forge Arabella (2014) “10 foods to boost your digestion”. Źródło: https://www.goodfood.com.au/good-food/10-foods-to-boost-your-digestion-20141119-11polq (data dostępu: 23.05.2019 r.)


Cofnij

Pozostałe aktualności

13 czerwca 2023

Nasz pakt z oceanem

Z dumą informujemy, że nasz pakt z oceanem się rozszerza, tak samo jak nasze zaangażowanie w ochronę zasobów naszej planety. Kawałki tuńczyka w sosie własnym i kawałki tuńczyka w oleju to najnowsze produkty w naszym portfolio, które dołączają do rodziny produktów MSC! Jesteśmy przekonani, że dzięki Twojemu wsparciu to dopiero początek naszej podróży ku lepszej […]

czytaj więcej

3 marca 2023

Test smaku – FAQ

TEST SMAKU KONSERW Z SOSEM POMIDOROWYM – CZĘSTE PYTANIA Co testowaliśmy? W teście wzięły udział 2 rodzaje ryb: Filet z makreli w sosie pomidorowym Szprot w sosie pomidorowym Kto realizował badanie? ABR SESTA Market Research and Consulting dla Graal SA Jakie techniki zostały zastosowane? Technika badawcza: CAPI, badanie odbyło w central location z użyciem kwestionariusza […]

czytaj więcej

1 marca 2023

Loteria Graal 2023 – dołącz i wygraj!

Wygraj 50 000zł lub 10 000zł nagrody tygodniowej. Kup 2 dowolne produkty Graal, zachowaj dowód zakupu i zarejestruj w formularzu na stronie loteryjne! Dołącz TU  *Szczegóły i regulamin na promocja.graal.pl oraz na stronie organizatora smolar.pl *Promocja trwa od 28/02 do 08/04/2023  

czytaj więcej